Seudónimo Seudónimo
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate Patricia paid $385 for 5 nights at a hotel. What is the cost for 1 night?

Respuesta :

dianaroque308 dianaroque308
  • 15-12-2020

Answer:77

Step-by-step explanation:

You have to divide 385/5

Answer Link
keira1214kk keira1214kk
  • 15-12-2020

Answer:77

Step-by-step explanation: 385 divided by 5 =77

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the equation -5x2 -1 =-46
The image to the left is a simple circuit. If the switch is opened in this circuit, what will happen? A. The lights will turn off. B. There will be no change. C
“fill in the blanks with the conjugation of the corresponding verbs.”
At Harry's Farm, 45% of the animals are pigs. At Kylie's Ranch 1/10 of the animals are pigs. At which farm are a greater percentage of animals pigs?
What is the product? [4 2] x
Lia squirmed in her seat as she waited for her turn. She didn’t think she could get through this! It was a lot of pressure. She looked at the crowd and saw expe
A concession stand at a baseball game sells hot dogs and boxes of popcorn. Justin buys a total of 9 snacks. The number of popcorn boxes he buys is 3 less than t
carisa and amy went to a restaurant. carisa's meal cost $5.92. amy's meal cost $6.46. they gave the waiter the bills shown above. what change did the waiter giv
Can someone help me with this problem??
Read the excerpt from Franklin D. Roosevelt's "First Inaugural Address." More important a host of unemployed citizens face the grim problem of existence, and an