26fisash 26fisash
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.45 to buy 3/4 lb of chopped walnuts. How much would it cost to purchase 7.5 lbs of walnuts? The answer has to be as money

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2021

Answer:

19.4 dollars

Step-by-step explanation:

3.45= 3/4 lb    times 5.625

           7.5 lb

3.45 times 5.625=19.4

Answer Link

Otras preguntas

According to the President, why was America targeted for the 9 11 attack? *
What’s the domain and range?
2. You are tasked with calculating the average weight of kindergartners in a class of 21 students. Their weights range from a low of 40.5 lbs to a high of 58.6
how many atom will be present in2.7 g of aluminumal=22 na=6.02×^23​
hey please help me with this. thanks so much
What is a hydrogen bond?
Which sources do scientists use to study the interior of Earth? Check all that apply. Earth's orbit core samples sea level earthquakes O S waves rock compositio
NEW ANO WE APPALAema ALANYA DO Me WIN do Me F Answer the following two questions: 1. Why would a nation want to create a colony? 2. Why would a person want to m
A water strider sits on the surface of a pond. This occurs because
An artifact is an example