jamaiz1999 jamaiz1999
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

Helppppppppppppppppppppppp

Helppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

Ferrari812
Ferrari812 Ferrari812
  • 12-01-2021

Answer:

24/6 x 10 the second option.

Step-by-step explanation:

First of all you have to find the cost of one, so divide 24 and 6 which gives you 4. The multiply by 10 to find the total cost which is $40.

Answer Link

Otras preguntas

Picasso's paintings often contained exaggerated sexual symbolism. This way of expressing a basic impulse in a socially praiseworthy fashion illustrates the use
If α and β be the two zeroes of the quadratic polynomial P(x) = 2x2 – 3x + 7. Evaluate a) α2 + β2 b) α3 + β3 c ) 1/ α+ 1/β
3. A skull and crossbones pictogram indicates this kind of information about a chemical. A) O Gases under pressure B) Flammable C) O Acute Toxicity dule D) Irri
"A client with a history of hypertension is diagnosed with primary hyperaldosteronism. This diagnosis indicates that the client's hypertension is caused by exce
Royal Lawncare Company produces and sells two packaged products, Weedban and Greengrow. Revenue and cost information relating to the products follow: Product We
Helen had $12 but spent $3 of it. What per cent did she spend?
A parachutist descends at a rate of 56 feet per minute. How long will it take her elevation to change -392 feet?
I have the formula A fraction • π r^2
What is the inverse of f(x) = 2/x
You are flying in an ultralight aircraft at a speed of 39 m/s. An eagle, whose speed is 18 m/s, is flying directly toward you. Each of the given speeds is relat