Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Four gallons of gasoline cost $16.80. What is the price per gallon?

Respuesta :

ohkannasoot19778
ohkannasoot19778 ohkannasoot19778
  • 13-01-2021

Answer:

$4.20 / gallon of gas (divide 16.80 by four gallons)

Step-by-step explanation:

please mark brainliest, give a thanks, and rate a five stars if this helped! feel free to ask anymore questions if you need any more help! thanks!

(lol optional): add my sc: tealyn337

Answer Link

Otras preguntas

what is the ratio of X:Y. 12Y equal 7X
two identical daughter cell result from mitosis and cytokinesis. In what ways are they " identical"?
how do i answer  ''how do humans have babies?'' in professional words?
The type of bond between atoms in a molecule of CO2 (electronegativity difference = ~1) a. hydrogen bond b. ionic bond c. polar covalent bond d. pure covalen
Use long division. (30x³+4x²-150)÷(3x-5)
Which is longer ; 180 seconds or 3 minutes?
what are three ways that the density of ocean water can increase?
why did archimedes of syracuse go to alexandria to study and not near home
two identical daughter cell result from mitosis and cytokinesis. In what ways are they " identical"?
How do u separate salt from rock salt?