aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Match the key term to its definition, example, and picture. (PART 3) 1. Reflection 2. Refraction 3. Diffractio
how did ww2 affect american farming ​
An organism that has an unusually large effect on an ecosystem is called
identify two possible options you studied for dealing with spent nuclear fuel rods​
Which effect does the division of labor have on the overall economy ? A. An increase in the level of natural resources B. A decrease in the country dependenc
Which bio geochemical cycle is used in the creation of nucleus acids
What astronomical model from the ancient world still taught in the renaissance is inserted by the image above? Heliocentrism Geocentrism Orbitalism Solarism
Select the statements that represent ways in which audiovisuals can enhance oral presentations. Select all that apply. increase listener comprehension communica
What are the missing values in the following geometric sequence? ◻,6,3,◻,◻ –12; 3/2 ; −3/4 12; 1; 1/3 12; 3/2; 3/4 9; 0; –3
2+2= what dose 2+2=