tessiexoxo
tessiexoxo tessiexoxo
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

i need helpppppp please

i need helpppppp please class=

Respuesta :

allaboutkay
allaboutkay allaboutkay
  • 13-01-2021

Answer:

The answer is h

Step-by-step explanation:

it takes 2.60 to buy 4 therefore 2.60÷4=.65cents and .65×7= 4.55

Answer Link
lchowdhury83456
lchowdhury83456 lchowdhury83456
  • 13-01-2021

Answer:

H. $4.55

Step-by-step explanation:

If 4 croissants costs $2.60

 then 1 croissant costs $0.65 (2.6 divided by 4)

Multiply 0.65 by 7 to get how much 7 croissants costs.

Which would give you $4.55.

Answer Link

Otras preguntas

The velocity of a diver just before hitting the water is -10.9 m/s, where the minus sign indicates that her motion is directly downward. What is her displacemen
Can someone please help
What is the mean absolute deviation of 25,24,25,23,20,18
What causes remodeling, or pruning, during middle childhood? how is this process different in each individual child?
Which statement best conveys the meaning of the text?
what is 3 and 6. are any of the other answers wrong?
Which best explains how President Reagan’s foreign policy affected the US economy? A) The United States reduced military spending as peace talks became more imp
Two tugboats pull a larger boat with forces of 25,000 N on each tow rope. What is the resultant force on the ship if the angle between the two ropes is 40°?
Can someone pls tell me the right answer pls and thank you
What actions did the pilgrims take to survive the struggles they faced