grahamjayden451 grahamjayden451
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Fruit bars are on sale for a limited time! Four fruit bars cost Emmie only $3. how much did each fruit bar cost ? Explain

Respuesta :

yadira08saa
yadira08saa yadira08saa
  • 13-01-2021

Answer: 0.75

Step-by-step explanation: you have to do 3 divided by 4 which gives you 0.75. To make sure your answer is right, you do 0.75 x 4 = 3

Answer Link
laryajos
laryajos laryajos
  • 13-01-2021

Answer:

Each fruit bar cost $0.75

Answer Link

Otras preguntas

Why did some American soldiers decide to desert during the winter of 1777 to 1778
combining like terms simplify each expression -v + 12v
In the video "chinese manufacturing for american products," mike tomberlin manufactures its cars in china. what do his partners cite as important factors to man
In the party beer mini case, party beverages' advertisements suggest that party beer will satisfy which step in maslow's hierarchy of needs? power needs achieve
The structure necessary for memory that is affected by sleep and emotion is the _____.
PLEASE HELP! 1) A segment with endpoint m (5, 9) and n (4, 3) is rotated 270 degrees. What are the endpoints of m and n? A) M' (-9, -5) and N'(-3,-4) B) M' (9,
______ is a small depression that forms when a chunk of ice is left in glacial till and later melts A. Moraine B. Kettle C. Sediment D. Till
What is the exposition, rising action, climax, falling action of the story of keesh
I need help with this
In the book Twelve angry men, explain how the 8th juror is defending his position. PLEASE ANSWER!!!!!!! I will give the most Branliest answer!!