cottencandywindex
cottencandywindex cottencandywindex
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of strawberries cost $12. Complete the table showing the price of different amounts of strawberries at this rate.

Respuesta :

laciconner4 laciconner4
  • 13-01-2021

Answer:

12÷3=4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The ___[x]_______ secretes hormones that control other glands such as the thyroid, ovaries, and testes.
A tailor needs three pieces of fabric. 1.68 yard long, 1.5 yards long, and 1.26 yards long.
The Townshend Acts, imposed by the British, placed a special tax on all new towns established. True False
Genetic tendencies shape the environments to which people are exposed during life. nature shapes nurture through both _____ and _____ forces.
I don't know where to begin and I'm lost
The question is: He TASTED defeat as his ski caught the flag in the slalom race. Is tasted a linking or an action verb?
The frequency of a certain biological process in which pieces of homologous chromosomes are exchanged is used to figure out gene linkage maps. What is the name
What are 3 household examples of bases? & What are 3 characteristics of Bases
Write the first verb in this sentence in the passé composé. Le jeune homme décide de faire du snowboard.
A Jorge le gusta __________ en la clase de inglés. When entering your answers for fill in the blank and essay questions, please be sure to use accent marks and