madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

How did the Arabian Peninsula’s location affect ability to trade? a. Trade was quite widespread because agriculture was so expansive. b. The location was so iso
What is 12r-8-12 when combining like terms?
what is a particle that cannot be cut
mixed numbers between 6 and 8 with an interval of 1/4 between each pair of mixed numbers
Which statement best describes saturation? a. Saturation is reached when the amount of water vapor in the air has reached the maximum amount. b. Saturation re
why do people who have limited diets in overpopulated parts of the world eat low on the food chain
How did Thomas More’s work help spread humanistic ideas?
How to factorise 4a2 - 12b
How do you find the exponent in a equation
The movie house gives away a $5 coupon for every 4 movies purchased.They give away a bag of popcorn for every 3 movies purchased.How many movies would you have