ForeverShxlly
ForeverShxlly ForeverShxlly
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Complete the table of equivalent ratios

Complete the table of equivalent ratios class=

Respuesta :

jaidaballard12
jaidaballard12 jaidaballard12
  • 14-01-2021

Answer:

2:8 6:24 8:32

Step-by-step explanation:

sorry if im wrong

Answer Link
judgementalgrace
judgementalgrace judgementalgrace
  • 14-01-2021

Answer:

2:8

4:16

6:36

8:48

Step-by-step explanation:

The key is pretty simple, for every one number you mulitply it by 4. For example 1:4,

Answer Link

Otras preguntas

Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
Could an organism survive without one of its organs
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
What condition fostered the rise of absolute monarch in europe?
Why is american dream is not worth pursuing ?
A process with less than 100% efficiency is?