zoeyadontbotherme zoeyadontbotherme
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Susan bought 12 ounces of candy. How many grams did she buy? show your work (please!)

Respuesta :

jddjrnrbb jddjrnrbb
  • 14-01-2021
1 ounce =28.35g so 28.35g x 12 = 340.19g hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Match each description with the correct key term. Group of answer choices the total dollar value of all final goods and services produced in the country in a gi
is vent a short /e/ sound​
One-third of a number is at least four less than the number. Which inequality represents the number?
What is the value of V? V-22+v+32+v=180
Write the equation of the line that is perpendicular to y = 1 and goes through (4, −9).
Endurance is one of the main 3 factors that comes into play during marathon. (A).True (B).False
Evaluating and performing operations with functional notation.
2(w + 2) - 5w simplify
HELP what value must a resistor have to draw a current of 0.5a when connected to a 15v source?
Points: 0 of 1 Of the last 60 people who went to the cash register at a department store, 12 had blond hair, 15 had black hair, 25 had brown hair, and 8 had red