artucal524
artucal524 artucal524
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

2 quarts of milk cost $2.52. How much does one quart cost?

Respuesta :

dosslev09
dosslev09 dosslev09
  • 14-01-2021

Answer:

1.26 is the price of one mile

Answer Link
apointer0721
apointer0721 apointer0721
  • 14-01-2021

Answer:

1 quart is $ 1. 26

Step-by-step explanation:

2.52 dived by 2

Answer Link

Otras preguntas

Find the radius of a circle with area 42.7 units squared. - Use 3.14 as an estimation of t. Round to two decimal places.
after a dose of an antibiotic, the number of bacteria decreases. If the equation is y=27,000(1/3) models this "decay" situation, which value represents the orig
Which of the following is NOT one of the three processes that were most intense during the first few hundred thousand years of the Earth's history? Radioactive
Algebra 2 questions
Please Help! Thanks! Triangle S R Q is shown. Angle S R Q is a right angle. An altitude is drawn from point R to point T on side S Q to form a right angle. The
Algebra 2 questions
A bank advertises that they will pay 1.5% simple annual interest on new savings accounts. Lorenzo puts $400 in a new account. If he does not deposit it withdraw
Quiero trabajar de secretaria administrativa: A) pero no tengo mucha experiencia. B) pero no tengo secretaria. C) para ayudar a los animales D) sino como asist
A company sells widgets. The amount of profit, y, made by the company, is related to the selling price of each widget, x by the given equation. Using this equat
Drag the title to the boxes to form correct pairs