A1KYHBMARI A1KYHBMARI
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 boxes of chocolate costs 12.60 what is the price for 1 box

Respuesta :

anandhiaanu
anandhiaanu anandhiaanu
  • 14-01-2021

Answer:

4.20

Step-by-step explanation:

12.60 divided by 3 is 4.20!

Answer Link

Otras preguntas

1-10 what is your rating
What is z? (I can find x and y, the sides, but not sure how to find z)
in the given figure ABCD is a piece of land find the length of side BD and BC and the area of the land ​
Answer these questions about the steps of simplifying this rational expression: Part A What is the GCF of the terms in the numerator and denominator? Rewrite t
In recent decades, psychoanalytic theories of dreaming have given way to A. information processing theories B. prophetic theories C. garbage time theories D. l
Gail Schneeweis is a nurse at Central City Hospital. She is paid $33.62 per hour and has a 40-hour standard workweek. During the biweekly pay period from Januar
Please help and explain how you did it! Because I 4got....
What does this mean startUp()
Once a large pink ribbon, the sign of the fight against breast cancer, was erected out of pink post-it notes on a billboard. If the area of therectangular billb
Find a polynomial that represents the area of the shaded region.