hillarylema821 hillarylema821
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

$ 4.75 for 18 oz. and 11.29 for 40 oz.
$________ per ounce
$________ per ounce

Respuesta :

CheshireHarper
CheshireHarper CheshireHarper
  • 14-01-2021

Answer:

2.25 and 4.23

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 47*3 pruduct?
When a person uses his or her imagination to handle stress, this is known as A. being childish. B. avoidance. C. visualization. D. ignoring the stress.
Which gas is produced when Mg(s) is added to HCl(aq)? O2 H2 Cl2 CO2
Identify the unit rate in the graph. A) $5 B) $10 C) $15 D) $20
. A fence is being built to go around a play area for young children. The builder plans to use 138 feet of fencing material to build the fence. He must follow t
reptiles and amphibians in a temperate zone reproduce during what season
The Library is 5 miles from the post office.How many yards is 5 miles
popular sovereignty means that
what does tedious mean
How do u write 0.0000000405 in scientific notation ?