karenjones15 karenjones15
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me with this!!

Please help me with this class=

Respuesta :

sharonmelgar
sharonmelgar sharonmelgar
  • 15-01-2021
Answer:
2 dollars each

Step-by-step :
Since 7 - 3 is 4
And 2 fries were bought then we have to divide 4 by 2 which equals 2. So 2 dollars were each small package of fries.
Answer Link

Otras preguntas

n 1885, the age of consent for girls in most states was Question 1 options: 1) 7. 2) 10. 3) 12. 4) 14.
Mr. Hernandez found salmon on sale at HEB for $6.99 per pound. How much would it cost if Mr. Hernandez bought 3.2 pounds of salmon? Round your answer to the nea
Wind and air masses of Windsor Ontario
Why were enslaved Africans in high demand in the southern colonies? *
In the decimal system, when we divide a number by 10, the rightmost digit in the number is the remainder. Divide the number 157 by 10 repeatedly. Each time, wri
What historical event left the Greeks weak and divided?
PLZ HELP WILL VOTE BRAINIEST
In the excerpt, Frodo and Gandalf have different responses to the Ring. What do their reactions illuminate about their respective heroism? In a response of 250
My uncle______ (use to, used to) work for a big logging company. Do I use used to or use to?
Choose the word which best completes the sentence. The _________ tape helped keep the wires intact despite the severe storms. a. plumber's c. pressure b. electr