Hxmesick12
Hxmesick12 Hxmesick12
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75

Respuesta :

telaziarobinson13 telaziarobinson13
  • 15-01-2021
15 $ is the answer
3.75 x
4. = 15$
Answer Link
madison300 madison300
  • 15-01-2021
The sodas would be about 94 cents each
Answer Link

Otras preguntas

______ of the US Constitution states that the document is the supreme law of the land.
please help!!! I need an motivation speech on self improvement has to be about (5-6 minutes)
sipho made a 12.5% when he sold a coat for E437.50 .calculate original cost of the coat​
Find quotient (10c² + 49cd + 49d²) ÷ (5c + 7d) plz answer correctly and with easy method.
Psychoanalysis was a method of treating patients with mental illnesses, created by _____. He believed that human behavior was _____ and that _____ help us to un
Two numbers are in the ratio 2:3 and their sum id 45 then find both number​
A ball thrown horizontally from a point 24 m above the ground, strikes the ground after traveling horizontally a distance of 18 m. With what speed was it thrown
What is the height, x, of the equilateral triangle shown?
You are given a metal sample that you are told is gold. Explain in a step-by-step procedure exactly how you could (a) determine if the metal is actually gold an
Solve :2x/5 - 3x/4 = 3/10​