mtrevinordz876 mtrevinordz876
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

1. A group of friends share a large popcorn at the movies. It costs $4.95 to buy the first bag and $0.65 for each refill.
If they spent $6.90, how many times did the group of friends refill their popcorn?

Respuesta :

kingyemen189 kingyemen189
  • 15-01-2021
$6.90-$4.95= $1.95
% .65
ANSWER- 3 times
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?