justinrodas justinrodas
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 pens for $8.99.
25 pens for $19.75

Respuesta :

abd772002 abd772002
  • 15-01-2021

What is the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link
Gamer6575
Gamer6575 Gamer6575
  • 15-01-2021

Answer:

so you need to find the cost of one pen, which ever is cheaper pick that one

Answer Link

Otras preguntas

2sinx - sqrt3 = 0 express as: x = _____ + _____ pi n
Timothy is preparing a stuffed Tofurky while Robert is preparing drummettes. It takes two minutes to cook the drummettes in the microwave or eighteen minutes in
find the similarities and differences between photosynthesis and cellular respiration. In your answer include the reactants and products of each and explain how
what are some common mistake for • Lying Barbell Extension .• Bent-knee Sit Up (lying on floor) - • Abdominal Crunch (lying on floor) • Front Plank • Stabi
what is the answer to 5=6h+5(h-5)
Rip van winkle Read:
Mike's Fitness Center charges $30 per month for a membership. All-Day Fitness Club charges $22 per month plus an $80 initiation fee for a membership. After type
This assignment is due soon! If someone can help me answer this it would be amazing. It is about Transversals of Parallel lines: name angle pairs.
Which type of stem cells have the ability to become any other type of body cell?
The figures below show the top view and right-side view of a rectangular prism that is completely packed with unit cubes. How many unit cubes would it take to c