luxmbaker15 luxmbaker15
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

a fruit stand has to decide what to charge for their produce. They decide to charge $5.30 for 1 apple and 1 orange.

Respuesta :

PureBeauty
PureBeauty PureBeauty
  • 15-01-2021

Answer:

Each fruit cost  $2.65 each

Step-by-step explanation:

530 divided by 2 equals 265

Then move the decimal two places left and you get...

2.65

    Brainliest? I'm trying to level up!

              </3 PureBeauty

Answer Link

Otras preguntas

Multicountry competition refers to a market situation where
Why did the southerners fear the outlaw of slavery?
My brother Sam is a picky eater. He usually won’t eat what the rest of the family eats. Sometimes, Mom makes something different for Sam. It gets tiring hearing
Help pls 11 points! Plss
Subsistence farming is characterized by _____. a) reliance on advanced tools and heavy machinery b) highly productive farms that aim to sell crops in markets
Two completely different compounds may contain identical elements. True False
One of the first birds appeared in the __________ Period of the Mesozoic Era.
A car used 12 1 2 gallon of gasoline on a 425-mile trip. how many miles can this car travel on 1 gallon of gasoline
Fossils fuels are still used, but what developers are slowly starting to look for and use alternative energy resources such as solar power. what are the reason
Why was it hard for African Americans to learn to read and write in the 1800s? There was nobody to teach them. There wasn't enough time for them to lear