sophiasaieva
sophiasaieva sophiasaieva
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Please help the best answer gets brainlets

Please help the best answer gets brainlets class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

n=12

Step-by-step explanation:

since the ratio is 6lbs:$8

if they were buying 3lbs it would cost $4

so with 9lbs it would cost $12

3:4

6:8

9:12

:)

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean for religion to become more democratic, as occurred during the Great Awakening? Church leaders were elected by their entire congregation. Pers
why did mrs arable pay a call on old doctor dorian
How is the confederation different than the government we have today
round 23,478 to the nearest thousand and nearest hundred
What is the least common denominator for the fractions 1/6 and 3/4? 8 12 18 24
in what part of the cell does dna replication occur?
HELP LAST ATTEMPT (Define these terms in ur own words )!
Interpret the data: Make a claim that answers the scientific question.
Reggie records the lengths of different fabrics he has.
please can someone help​