brianargibson11
brianargibson11 brianargibson11
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 16 ounce packages of cashews costs 12$
What is the cost per ounce of cashews?

Respuesta :

lynijahholmes08 lynijahholmes08
  • 15-01-2021
Of course it would be about 3.75 an ounce
Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

12/16 =.75

Answer Link

Otras preguntas

The culture of Libya and the Maghreb is a blend of _____, European, and Asian influences. Tuareg Berber African Egyptian
The ability to learn and transfer knowledge to others is called?
What is the perimeter of a polygon with the vertices at (-2,1),(-2,7),(1,11),(4,7) and (4,1) enter your answer in the box do not around any side lengths
Genetically engineered human insulin is used to treat which disease?
What is the greatest common factor of 42a5b3, 35a3b4, and 42ab4?
Solve the analogy. square:triangle::_____:square
where do the premises for the arguments presented in the declaration of independence appear​
True or false? Please help me!!!
Which statement best explains how the catharsis Brutus experiences supports the theme that there can be honor in defeat? Realizing that he has been defeated, B
Solve h2-42 = -h using the quadratic formula.A) h = 0 or h = 7B) h = -6 or h = 7C) h = 6 or h= -7D) h = -6 or h = -7​