morenosandra824
morenosandra824 morenosandra824
  • 16-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find each unit price to decide which is the better buy. Your answer: 0 3 sodas por $2.70 o 10 sodas por $9.10 6 sodas for $5.58​

Respuesta :

ltdintelman
ltdintelman ltdintelman
  • 16-01-2021

Answer hi

Step-by-step explanation:

hi

Answer Link

Otras preguntas

a triangle has side lengths of 10 cm and 7 cm. which could be the value of the third side, 18 cm or 11 cm
What other time period in U.S. history might Americans have "lost faith” in America? please help, this is for my apush essay. I just need a time period​
1)కింది పదాలను వివరించి రాయండి? అ) గొడ్ల డొక్కలు గుంజినా : ఆ) చెరువు కుంటలు వర్రెవడెనని: ఇ) పైరులన్నీ వరుగులయ్యే : ఈ)'కార్తీక పున్నమి':​
During rain events, runoff brings an excess of nutrients (that have collected and become stagnant on land), like nitrates, into the ocean. This spike in nutrien
HELPPP PLEASEEEE !!!!!
How do you find rate?
I can write linear equations 1. Through: (-1,3), Slope=2 2.Through: (3,3), slope= -2
Read the paragraph and decide if the following statement is true or false. Look at the picture and please be 100% positive. Will Mark Brainliest. ​
ASAP!!!!!!?! help me with 2a and 2b, please step by step pleaseeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!?!!??!?!?!?!
Ok for who ever can write a full paragraph in Japanese gets 75 points. It can be about anything