cchloexo
cchloexo cchloexo
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

easy question but struggling abit :)

easy question but struggling abit class=

Respuesta :

Thorpe33 Thorpe33
  • 11-02-2021

Answer:

535 POUNDS

Step-by-step explanation:

The total cost of the trip is 1280+640+220= 2,140

2140/4 = 535

Answer Link
STACKINBARBIE
STACKINBARBIE STACKINBARBIE
  • 11-02-2021

Answer:

Sorry I’m not sure because my answer seems to simple so it may be wrong

Step-by-step explanation:

Total cost: £2,140

2,140 ÷ 4 = 535

So each friend including Tim pays $535 for the trip

Answer Link

Otras preguntas

Please help!! Psychology 2! What are Aristotle’s laws of association? Discuss his ideas on learning.
Can people help? When a grizzly bear hibernates, its heart rate drops to 10 beats per minute, which is 20% percent of its normal value. What is a grizzly bear'
In a desert, soil containing a mixture of sand and small rocks is exposed to wind erosion. Over time, how would the land surface change?
The graph below shows ocean tide height in feet (ft) over a 44-hour period for a coastal location in the northeastern United States. The dots represent either h
What are the different points of view and the description
Heeeelllllllppppp. Bdjdjdjdjdbdbdndjd
Which of these is an accurate description of a Mesopotamian ziggurat?
How many moons does Venus have? A. 3 B. 12 C. 0 D. 6
Explain karma and the caste system? Please help Please
There are 24 students in a science class. mr.Sato will give each pair of students 3 magnets. So far, mr sato has given 9 pairs of students their 3 magnets. How