iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 rolls for $1.89 or a bag of 18
rolls for $3.79

Respuesta :

uwuboycute
uwuboycute uwuboycute
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for $1.89

Step-by-step explanation:

when you divide to see how much each one costs the 8 rolls is better

Answer Link
estrellaalcala9 estrellaalcala9
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for 1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Equivalent Units of Conversion Costs The Rolling Department of Jabari Steel Company had 5,768 tons in beginning work in process inventory (80% complete) on Oct
Describe the whole brainers understanding of brain structure. then explain how their position differs from localizers.
_________ logic is a form of thinking used when the future is unpredictable. a) Predictive b) Lucrative c) Profit-centered d) Creative
Solve the heat equation uₜ = 2uₓ for a rod of length L with both ends held at 0⁰, if a) L = π, u(x, 0) = 20
Relate these two terms: social construction of race and scientific racism.
Which of the following is not a requirement for effective oral drug delivery of protein and peptide drug? 1) Protection of the drug from degradation while in th
What is the inflammatory process of the smaller lower airways, usually caused by RSV?
what is senator lodges main idea
Shrinkflation is disguised inflation. It occurs when consumer products get smaller in weight, size or quantity while their prices stay the same or even increase
Click to zoom: Calculate the number of carbon atoms in a molecule of compound 'a' that is responsible for the green flame.