cccx4651 cccx4651
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kianna has $2.83. Avery has $5.18. They put their money together to buy packages of fruit snacks that each cost $0.30. How many packages of fruit snacks can they buy? How much money will they have left?

Respuesta :

saraiaaliyah
saraiaaliyah saraiaaliyah
  • 11-02-2021
Answer: $26

~ Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

300ml of 500 ml as A) a fraction in its lowest terms B) as a percentage
multiplies to -1120 adds to 3
The power of a heart which beats 72 times in a minute is 1.2kW. Calculate the work done by heart for each beat.
What is does the lipid bilayer consist of?
1. Marc/ parler a/le professeur 2. Le professeur/parler a/les eleves 3 Le guide/parler a/les turistes 4. Nathalie/telep
Which sentence does not contain any errors in the use of italics or quotation marks? A. The Mummy's Curse was my favorite chapter in the book. B. Listen to the
How do you solve a rational problem like (1/x) + (2/(x+1))
in what way was Germanys geographic location an advantage when it was on the offensive in the war
Five times a number , increased by 2
what are the units for measuring current and voltage