lexiwolfwere lexiwolfwere
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find the sum. Write your answer in simplest form.

1 1/2 + 2 3/10

4 1/5
4 8/10
3 1/3
3 4/5

Respuesta :

mrinal2390
mrinal2390 mrinal2390
  • 12-02-2021
3 4/5 is the answer
Answer Link
scottclauda87
scottclauda87 scottclauda87
  • 12-02-2021
3 4/5
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Cody won 114 balls he gave 4 to each friend and has 6 left how many friends does he have
If a assignment is woth 80 points and i got 70 points, what % did i get? And what is the grade?
Jamie has 8/10 of a candy bar leftover.He wants to split it into 1/3 pieces.How many 1/3 can he make?
Pablo is dividing a dish of brownies for a party and brownie mix cost $2.89 he cuts the brownies into squares that measures 3in by 3in if a pan is 18 long and 1
Use the discriminant to describe the roots of each equation. Then select the best description. x2 - 6x + 9 = 0 double root real and rational root real and irr
PLEASE HELP ASAP! Identify the degree of comparison of the italicized word. This ( ) means the italicized word. The article on Web design is (longer) that the o
two parallel lines are crossed by a transversal. what is the value of a? plzz help!!
What do we call cells that are differentiated and have a special job? A. They are unidirectional B. They are unorganized C. They are specialized D. They are usu
A refrigerator costs $1200 wholesale. If the mark-up on the refrigerator is 20%, what is the new price?
Linda buys pack of 9 towels for $24.30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent