mcs28adarin
mcs28adarin mcs28adarin
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

First answer gets Brainly!

First answer gets Brainly class=

Respuesta :

lizmenchaca
lizmenchaca lizmenchaca
  • 12-02-2021
total cost: $58.50

9 folders x $2.50 = $22.50

9 notebooks x 4 = $36

22.50 + 36 = $58.50

hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Simplify -8n - 7(6n - 6)
The pyramids are in example of what type of source?
Explain how you think robotics plays a part in the subway driver's job.
What was the period of Greek and Roman civilization known as?
which of the followings are solutions that can be modeled with quadratic function? select all that apply
10x10x10 exponent form word form the power of 10
multiply (5x+2)(x-5) need help please
You know Dasher and Dancer And Prancer and Vixen, Comet and Cupid And Donner and Blitzen. But do you recall The most famous reindeer of all? Rudolph, the red-no
Mr.chug teaches a 1-hour math class.six are used for attendance and turning in homework. Then he teaches for 18 minutes. For the rest of class, the students wor
Who said the following? "Business? Mankind was my business! The common welfare was my business. Charity, mercy, forbearance, and benevolence were all my busines