yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for the situation then solve for x. After paying $7 for a sandwich, John has $11. With how much money did he start? (I know the answer to the
(root 5ab2) where a =5 and b= 2​
Literally; holy moly
Which of the following statements bout alcohol consumption is correct
PLEASE HELP 3/5x+22=28 Show your work in details if you can, I have a hard time understanding this.
I need a essay for a basketball card her is the screen shot.About the book Crossover.I choose Crystal bell,pls do an essay on her.using the pic below
If a play opened with a fight between two groups of characters, what would the audience understand better? A. A character's motivation B. The conflict of the pl
Read the following sentence from Holes. (if you cant read it clearly) "My name is Mr. Sir," he said. "Whenever you speak to me you must call me by my name, is t
55 points. Please help fast. Fastest one (must be correct too) will get brainliest.
why you like western fasion​