jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An ancient fossilized fish has been found in a layer of rock. What is most likely true for the layer of rock?
[tex] \sqrt{7a - 10} - \sqrt{2a + 5} = 0[/tex]​
2 3/4 x 8 = blank/4 x 8/1
What is the difference between thigmotropism and haptonasty?
An Analysis on ""Are Too Many People Going to College"" Charles Murray’s essay proposes that American colleges are being flooded with individuals who are either
Imagine you are from a stereotyped country, as the president or a minister how would you improve this perspective of your country?
You study Spanish during high school but then take Portuguese when you are in college. You have trouble learning Portuguese because the Spanish you learned in h
please please help me out! 1. How does the nervous system kick-start the process of digestion? 2. What is the function of the excretory system? 3. How are the
When you park on a hill, the direction your are pointed determines which direction your car will roll if the brakes fail.
if some one gets 0.00000100 BTC/min how much btc will he get in 5 min 10 min 20 min 30 min