justicemjohnson1483 justicemjohnson1483
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Frui o rama sells dried pineapple for per ounce magd spent a total of 2.65 on pineapple how many ounces did she buy

Respuesta :

orinpurple
orinpurple orinpurple
  • 12-02-2021

Answer:we need more info

Step-by-step explanation:how much does it cost per pound?

Answer Link

Otras preguntas

Rachel had a loan for $4,000 loan for 4 years. She paid a total of $608 in simple interest over the 4 years. What was the annual interest rate for the loan?
hELP Which equation below would have a y-intercept at (0,7) and open downward? Question 1 options: y = 7x2+16x+26 f(x) =−x2−7x−11 f(x)=−3x2+16x+7 y =7x2+7x−7
Determine the coordinates of the point shown. 5 4 3 2- 0 -5 4 -3 -2 -1 0 2. 3 4 5 -2- -3 O (1.5, -0.5) O(-0.5, 1.5)​
A town government is designing a new bus system. The planners are deciding where to put the different bus stops. They want to pick a set of bus stop locations t
What does it mean impression??
How many milliliters of 3.0 M H2SO4 are needed to make 450 mL of 0.10 M H2SO4?
I'LL GIVE BRAINLIEST PLEASE ANSWER ALL FOUR PLEASE
Please conjugate the following verbs using the present progressive. Make sure you use the present tense of estar and the present participle of the action verb.
Phil collected data from several of his friends about the number of hours they spent sleeping and the number of hours they spent playing video games on Saturday
What is the area of the shaded region below? 7 m 30 m 7 m 21 m