Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

make sure ur answer s right pls

make sure ur answer s right pls class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 13-02-2021

Answer:

E) $0.35 each

Step-by-step explanation:

(336/40)/24=0.35

Answer Link
LC447
LC447 LC447
  • 13-02-2021

Answer:

E. $0.35

Step-by-step explanation:

First, you have to find the number of oranges: 40 crates • 24 oranges per crate = 960 oranges.

Next, you find the cost of 1 orange:

$336 total cost / 960 oranges = $0.35

Answer Link

Otras preguntas

Hi I need someone that is good with math. I’m having trouble finding the answers. Can someone help me thank you.
Chỉ em làm verb tenses với ạ
What is Malcolm X trying to tell us with the information from his autobiography?
HELPP PLEASE ... Whats the term/phrase of when players walk out of the lockers and into a field??
_____ bodies help in reducing friction
what were you doing last night when the storm...(begin)?
What happens if you pin a document in your Recent Documents area?
how does this country laugh :US = "lol"Poland = ?France = ?Italian = ?Japan = ?​
convert 89/10 into a mixed number ​
3x+10-4-10x=30. Solve for x​