alannavalentin
alannavalentin alannavalentin
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

I paid $42 for six hot chocolate bombs what is the unit rate price for one item 

Respuesta :

12690297
12690297 12690297
  • 16-02-2021

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you simplify that question? For algebra 1.
WHO EVERY GETS THIS RIGHT GETS 20 PTS A farmer estimates that he has 9,000 bees producing honey on his farm. The farmer becomes concerned when he realizes the p
An employee earns $36 per hour and 1.5 times that rate for all hours in excess of 40 hours per week. assume that the employee worked 60 hours during the week, a
The last piece put into place when the statue of liberty was completed
Which blood vessel returns blood to the left atrium?
What effect did the passing of the Embargo Act of 1807 by Jefferson have upon the United States? American production increased. New factory systems developed.
writers who exposed the ills of society and pushed for reform were known as
What is the term for a magazine that is published on the computer? online publication electronic portfolio electronic bulletin board computerized slide show
Why does the monster see himself as another Adam
what is 51.95 rounded to the nearest cent?