sagewilliams16 sagewilliams16
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

three times the cost is 24$.

Respuesta :

twisha2812
twisha2812 twisha2812
  • 16-02-2021

Answer:

72

Step-by-step explanation:

24 x 3 = 72

20 x 3 = 60

4 x 3 = 12

60+12= 72

Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. The squirrel reached for the birdfeeder, for he saw it was filled with an abundance of sunflower seeds. The word for in the sentence is used
Which answer corrects the error in capitalization? We toured several cities in Italy last summer and saw the Leaning Tower of pisa. a. Pisa b. italy c. Citie
george completed 3/5th of work in 9 days with the help of paul he completes remaining work in 4 days.In how many days paul alone can finish the work
how was the yuan dynasty different from the ming dynasty
Under America's second party system, the whigs stood for A) a "liberally negligent" state C) a "negative liberal state." D)policies that directly supported comm
Write the object pronouns that would correctly complete the sentence. Felipe vende la casa a los hermanos Vega. Felipe _____ _____ vende.
Instability and violence between feuding warlords in the 1990s made Somalia an example of a(n) __________. A. parliamentary republic B. theocracy C. anarchy D.
Marissa subtracted a negative number from a positive number. Her result was negative. Is that reasonable? Explain.
Which reason best explains why carbon is able to form macromolecules
absolute strength is the ammount of weight you can lift regardless of wihch characteristic