aydansavery
aydansavery aydansavery
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

If you can buy 4 containers of pudding for $4.20 how much can you buy for $9.45 math problem

Respuesta :

raderthanu
raderthanu raderthanu
  • 16-02-2021

Answer:

9

Step-by-step explanation:

4.20 / 4 = 1.05

105 x 9 = 9.45

Answer Link

Otras preguntas

What is the magnitude (in N/C) and direction of an electric field that exerts a 3.50 ✕ 10−5 N upward force on a −1.55 µC charge?
De Tocqueville’s travels throughout the United States led him to conclude that it was
There are 143076 books in the library. The 3rd grade class walked over and each kid checked out 2 books. There are 21 students in the class. How many books are
A 70kh man jumping from a window lands in an elevated firerescue net 11.0 m below the window. He momentarily stops when hehas stretched the net by 1.50 m. Assum
To 3 significant digits, what is the temperature of water in degrees C, if its pressure is 350 kPa and the quality is 0.01
What the answer fast
Use the triangle shown to find the ratios. cos(A) = tan(C) =
Slope 1,passes through (2,5) Write equation in slope intercept form
Mia Salto wishes to determine how long it will take to repay a ​$18,000 loan given that the lender requires her to make annual​end-of-year installment payments
A car travels in a straight line from a position 50 m to your right to a position 210 m to your right in 5 sec.