QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

Lauren works for Northrope Corporation. His annual salary is $65,235.50. 6. What is Lauren's annual Social Security deduction? 7. What is Lauren's annual Medica
[tex]⅖c+⅘c-6=c+7[/tex]
A hot air balloon floats in the air while the torch is on. After the fire is turned off, the temperature of the gas in the balloon decreases. Which of the follo
Solve the equation by completing the square. t²– 8t – 5 = 0 t=_ and t=_​
Who are the magi How do they relate to the meaning of the story?
What is the most direct way of participating in the US democracy?
According to Erikson, psychosocial development takes place in eight lifespan stages, each of which represents a[n) a. deepening of the attachment between parent
an unknown material of a metal bar was operated for months at 120oc with both ends fixed. then, the bar was cooled to room temperature ? If yes which of these i
sep construct graphs use the data from figure one to draw a distance versus time graph, either in the space provided or using graphing software
Question 1:Sketch the graphs on the same system of axes, using the ordered pairs shown in the table shown in the picture:Question 2: Write down the coordinates