Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

In order to increase thermal energy, the temperature must ___________.
What was the goal of Medicaid? to provide healthcare to older citizens to provide healthcare to low income citizens to create educational opportunities for the
how far north did the shang dynasty reach
how do you write 3,516.568 in expanded form
how do you find the answer for 3x+(7x+10)
The aspiration of fluid applies to which of the following clinical procedure? Paracentesis, abdominocentesis, GI endoscopy.
Which is an accurate description of the Oracle of Delphi? A. A priestess who told the Thebans to build a defensive wall. B. A priestess who told the Persians to
Lipids have a hydrophobic part and a hydrophilic part. Explain how these properties affect their ability to forma bilayer.?
The body's reaction to information is to send these to the brain
All of the following are true of the germanic tribes EXCEPT that.. a. they used a variety of writen lanuages b. they had a strong tradition of songs and legends