Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Round the nearest whole percent what is 49 to 149
4x - y = 6 and 2x - y/2 =4
Which blood type could be given as a transfusion for patient with AB blood when the RH factor is unknown
Read the excerpt from Poe’s "The Fall of the House of Usher." The conditions of the sentience had been here, he imagined, fulfilled in the method of the colloc
Which excerpts contain examples of epic similes? Check all that apply. 1. And they would put one cupful—ruby-colored, honey-smooth—in twenty more of water,
$.87 per day is equal to how many dollars per year
After the French and Indian War, the English gained control of the land between the Appalachian Mountains and the Mississippi River. In 1763, the king issued th
how do you solve this?
Can someone please help me answer these questions
Help! The answer choices are A) 0-4 B) 25-29 C) 50-54 D) 75-79