sasukelover sasukelover
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

The six-pack of rolls sells for $5.28. What is the price for one roll?

Respuesta :

haileybeauchemin620 haileybeauchemin620
  • 11-03-2021

Answer:

88 cents

Step-by-step explanation:

$5.28 divided by 6 rolls=88 cents

Answer Link
90dannyboy1
90dannyboy1 90dannyboy1
  • 11-03-2021

Answer:

0.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do chemists measure concentration with?
what is the cosine of 300 degrees?
What is the phenotype of gg x gg
what is the cosine of 300 degrees?
The parts of a neuron include a. the cell body. b. one axon. c. numerous dendrites. d. all of the above
Scientists estimate that there may be up to ____________ species alive today. a. 30 billion b. 30 million c. 1.9 million d. 1.9 billion
Compare Paris and Romeo from Romeo and JulietGiving out 44 points hurry
What Is The GCF Of 15 And 25
Graph the line for this problem:    y=3x+6
The parts of a neuron include a. the cell body. b. one axon. c. numerous dendrites. d. all of the above