Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!!! FINAL DUE TONIGHT!!! SUMMARIZE THIS INTO TWO PARAGRAPHS INSTEAD OF FOUR The sixteenth, seventeenth, and eighteenth centuries changed the worl
Larue scored 20 points less than 4 times the number of points that Ross scored. Larue scored 22 points. How many points did Ross score?
can someone please help me with this I always help ppl but they don’t do it back..,and may you please write about a cat if you can. With 3 pronouns or more. If
How did the United States and allies fight in Germany
Words to discribe ethos
Help me on this question and first person to get the answer right gets brainliest
The floor tiles in the Jackson family's kitchen are squares that measure 8 inches to a side. Each grid square in the drawing measures inch to a side. Which is t
4 1/2 times 2 2/5 times 3 3/4 equals
What is the initial value? A. -8 B. -5 C. 0 D. 7
What 3 questions will you ask in the survey?