Emilylambert35 Emilylambert35
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A construction company purchased 96 boxes of bolts. Each box costs $23. How much did the bolts cost the construction company?
how do I work this out
​

Respuesta :

oliviabower987 oliviabower987
  • 11-03-2021
you wanna do 96 dived by 23 but if you do 24 instead the answer should be 4
Answer Link

Otras preguntas

100 points! Can someone help me write a response I need it ASAP! Directions- Examine the events of the Boston Tea Party from cause to effect. Then determine if
What is the opposite operation of the square?
Select the word or phrase that best completes each sentence. Liu Bang ended the harsh policies that were based on Liu Bang continued the Qin dynasty’s . Liu B
Tell me something that has happened to you that sounds like something out of a wattpad book!
In the early and mid-1800s, sectionalism was strongest in the West, where people felt their way of life depended on agriculture. in the West, where people were
8 (4 x 2.3) A 8 x 2.3 B 4 x 2.3 C 8 x 9.2 D 8 x 4
CAN SOMEONE PLEASE HELP THIS IS TIMED AND IM STUMPED!! A local theater sells admission tickets for $10.00 on Thursday nights. At capacity, the theater holds 150
que son los numeros?
which ordered pair is the solution of the system of equations shown? y= -x + 5 y= 5x-6
What is an active voice? What is passive voice?