smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

How does 4/15=14/n? What does n equal?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
Why does land heat up more faster than water?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
How does 4/15=14/n? What does n equal?
How does 4/15=14/n? What does n equal?
How does 4/15=14/n? What does n equal?