zbmx99 zbmx99
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A store sell 4 cans of beans for $6. What is the price for 9 cans of beans?

Respuesta :

jeilianmelendez jeilianmelendez
  • 11-03-2021
The price of the 9 cans of beans is 54$
Answer Link

Otras preguntas

What is another way to describe magnitude of a vector? A. direction B. slope C. length D. speed
The controlled process by which hydrocarbons are broken down or rearranged into smaller, more useful molecules is called ____.
Jameisia has always loved numbers. when she starts first grade, she grasps basic math immediately. her teacher is so impressed that she gives jameisia increasin
HURRY!!!! The image shows a group of birds flying in a V-shaped pattern. Which statement is best supported by the image? A.The birds are close together so th
Why do you think the worms treated with 1 ml of bleach have a longer reaction time ?
Rachel Carson can be credited for _______. a. the modern environmental movement, slowing the extinction rate of hibernating mammals, and writing laws to protect
what do you understand by the following terms1) Habitants2) An ecosystem3) population4) A food chain 5) Food web
During a dig, an archaeological team starts at an elevation of −512 feet. At a rate of 234 feet per hour, the team digs deeper into the surface for 312 hours. F
What must be given to prove that ΔCJG ~ ΔCEA?
Irony in the nine billion names of god