Softiecheese
Softiecheese Softiecheese
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

Mark bought 3 packages of grapes.
Each package
weighed į pound.
How many pounds of grapes did
Mark buy?

Mark bought 3 packages of grapes Each package weighed į pound How many pounds of grapes did Mark buy class=

Respuesta :

alexander2savage2 alexander2savage2
  • 11-03-2021

Answer:

A lot

Step-by-step explanation:

A lot

Answer Link
samantha11ga samantha11ga
  • 11-03-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

21/8 = 2.6

2.6 = 3 rounded

Answer Link

Otras preguntas

Courtney spent $50 at Target. She bought 2 candles at $12 each and a blanket. How much did the blanket cost?
What are the defects and damage of the phone?? plase answer fast,​
The rapper Eminem is well-known for his song writing ability, but he is equally known for his shockingly profane and obscene lyrical content. Eminem has made a
1. In elaborate detail using terms learned during this unit, describe how Windsor Essex County was formed through the geologic eras. Start from the beginning of
If two cabs are 1.5 mg, how many caps contain 4.5 mg?
Explain how the Renaissance will encourage European countries to go out and seek new land.
help help help help help help
Part of the American romantic transcendental belief system included a turning away from the negative effects of industrialization and corruption in the cities.
Describe the religious changes brought about by Akhenaton and Tutankhamen
(1 point)7. The students in Mr. Collin's class used a surveyor's measuring device to find the angle fromtheir location to the top of a building. They also measu