jasirmentuh7
jasirmentuh7 jasirmentuh7
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


Which describes the cost to produce one item?
A. Benefit
B. Unit price
C. Fixed cost
D. Unit cost

Respuesta :

jsylvester264
jsylvester264 jsylvester264
  • 12-03-2021
the answer is either B or D
Answer Link
xjeniferrrrrrr xjeniferrrrrrr
  • 12-03-2021
D ! unit cost describes the price of 1 item
Answer Link

Otras preguntas

What is 2/3h-1/3h+11=8? How do I do that?
2x+2y=8 in function form step by step please?
How are parallel circuits used in homes?
What are 3 pros and cons of nuclear transmutation?
7 minus the quotient of 3 and v
Each square on olivias chessboard is 11 square centimeters. a chessboard has 8 squares on each side. To the nearest tenth, what is the width of olivias chessboa
A submarine descends at a rate of 60 feet per minute. How long will it take to descend to a depth of 900 feet. ?
Why are there so Many Orphan Heroes and Superheroes?
Change decimal number 75 to base 2
what is the perimeter of a triangle which side measure 6,8, and 10 inches?