sc36772
sc36772 sc36772
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Soledad buys 5 ounces of frozen yogurt for $2.25. What is the unit price of the frozen yogurt in dollars per ounce?

Respuesta :

jovelyntababarbosa
jovelyntababarbosa jovelyntababarbosa
  • 12-03-2021

Answer:

..............................

Answer Link

Otras preguntas

Which is the correct HTML tag for a new paragraph?
2x-y=83x+y=17, usingelemination method solve​
Grant is making muffins for a reunion. The recipe to makes 12 muffins. The recipe for bran muffins makes 18 muffins. He wants to make the same number of each ki
Portuguese word which means pearl of iregular shape A. medieval B.Renaissance C. Baroque period​
which central amarican county has no pacific coast?​
what are crops? explain two crops in details​
Farmers who had large farms, but only grew one crop.
Metals can be involved in ____​
Select all that apply. Which of the following is true of an outlier? An outlier is always the highest or lowest value in a data set. An outlier is a false data
Name 21 and 22 another way.