896308 896308
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost

Respuesta :

27hlj00
27hlj00 27hlj00
  • 12-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8

Answer Link
hdhshshshshps hdhshshshshps
  • 12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link

Otras preguntas

All the different species living in the world make up biological diversity. genetic diversity. a population. a habitat.
Which choice is appropriate simplified form and restriction for the variable (x+3)(x+7)/3x+21 A) 3/x+7 (x ≠ -7) B) x+7/3 (x ≠ -7) C) x+3/3 (x ≠ -7) D) 3/x+3 (x
The functions f(x) and g(x) are shown below: f(x) = 0.05x g(x) = (0.05)x Which statement best describes the graph of f(x) and g(x)?
Carla must ice a german chocolate cake. The diameter of the cake is 6 cm. Use the formula A = 3.14 x r2 to find the area of the cake. A) 7.07 B) 19.63 C) 20.5
When Beowulf talks about himself which traits is he proudest of
To save a presentation, tap or click the save button on the Blank
what is the gcf of 60 and 20
A haiku contains this number of syllables 3 15 17 575
Which statements are true? Choose exactly two answers that are correct. Question 3 options: 4g^2 – g = g^2(4 – g) 9g^3 + 12 = 3(3g^3 + 4) 24g^4 + 18g^2 = 6g^2(
The work of a student to solve a set of equations is shown: Equation A: y = 4 − 2z Equation B: 4y = 2 − 4z Step 1: −4(y) = −4(4 − 2z) [Equation A is multip