June bought ​ 3 1/2 ​ gallons of white paint at $17.50 per gallon and ​ 1 3/4 ​gallons of blue paint at $19.00 per gallon.

What was her total cost?

Enter your answer in the box.

I will MEDAL PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!

Respuesta :

the answer to the question is 94 1/2

Answer:

I just did the quiz, and it's actually $94.50, you're not supposed to turn it into a fraction

Step-by-step explanation: