val1621 val1621
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


You pay $2.56 for 4 pounds of bananas. How much does one pound of bananas cost??

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2021
2.56 divided by 4 so $0.64 a pound!!
Answer Link
nataliea246
nataliea246 nataliea246
  • 28-09-2021

Answer:

2.56 divided by 4 so $0.64 a pound

Step-by-step explanation:

2.56 divided by 4 = 0.64

Answer Link

Otras preguntas

I must admit to you that there are still some difficult days ahead. We are still in for a season of suffering.... But if we will go on with the faith that nonvi
Michelle has four credit cards with the balances and interest rates listed below. If Michelle wanted to pay off all four credit cards and 36 months, what would
how to regulate our body with food intakeplease answerrr​
1. Complete the following sentences: (i) Every point on the number line corresponds to a ... number which many be eith of ... (ii) The decimal form of an irrati
Put the words in alphabetical order.
The capacity of a spoon.
Canada had 12,968,000 visitors in 2002 while Mexico had 9,807,000 visitors. How many more people visited Canada? Select the Hint button to view a hint.
Find dy/dx if y=6x²sinx cosx​
find the volume . HOW DID WE GET 20
Is it possible to get radiation from someone who has been exposed to radiation?