HEYYOU144
HEYYOU144 HEYYOU144
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need the answer ASAP (plz dont give me helpless answer

I need the answer ASAP plz dont give me helpless answer class=

Respuesta :

rja87uxpkt rja87uxpkt
  • 12-03-2021
hey robby! the answer would be 2.1
Answer Link
Bxbyusrah
Bxbyusrah Bxbyusrah
  • 12-03-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Each gallon cost $2.1, so to find the cost of how many gallon you buy you multiply g by 2.1

Answer Link

Otras preguntas

Which two groups favored passage of the Sherman Silver Purchase Act?
A(n)___________is a combination of substances that are combined physically but not chemically.
What distinguishes tribal governments from local and state governments? A. Tribal governments are bicameral. B. Tribal governments do not have to follow State
which statement is true according to plate tectonics theory? a.) The plates that make up the asthenosphere float on top of the denser lithosphere. b.) The plate
The slope of the line on a speed-time graph tells the speed. Please select the best answer from the choices provided T F
What's m/7 - 9 = 5. The m/7 is a equation.
What is the distributive property of 56 divided by 4
1/2x+4 in factored form
a man hits golf ball (2kg) which accelerates at a rate of 20 m/s/s what amount of force acted on the ball
Holiday that celabrates texas slaves learning about their freedom