Seudónimo Seudónimo
  • 13-03-2021
  • Mathematics
contestada

Aubrey was buying candy for goodie bags for her birthday party. She bought 6 pounds of Jelly beans. How much did she spend on Jelly Beans? (please don´t guess)

Respuesta :

jperalta0069
jperalta0069 jperalta0069
  • 13-03-2021

Answer:

$8.35

Step-by-step explanation:

6 pounds is $8.35

Answer Link

Otras preguntas

meaning of Evaporation
Which of the following describes humidity? The temperature of the air The weight of the air pressing down on you The amount of water vapor in the air The di
Drag each tile to the correct box. Match each equation with its solution. x = -0.4 x = 10 x = 2 x = -10 Equation Solution x − 6 = -4 arrowRight x + 3 = -7 arrow
Consider a particle in a 1-dimensional box defined by V(x)=0, for 0
Help Me!!! Find the difference (4 - 7m) - (-n + 2m -1)
he forearm pass will react the same whether it hits off your hands, wrists or forearms true or false
Propose an expansion strategy. Which information, that based on the current costing system or that based on the ABC system, is more useful? Why? What other info
I really need help please answer would help a lot
square is to perimeter as circle is to..a . radius b. circumference c. diameterd.chord​
what's [tex] \sqrt[3]{343} [/tex]​